MENU

 • Amatorski Teatr Pierro

  Amatorski Teatr Pierro

    Amatorski Teatr Pierro biezre udział w "Wyborach swojego Unikalnego 2018" w kategorii "W GRUPIE SIŁA". Prosimy o wysyłanie głosów do 26.09.2018 do godziny 12:00. Chcąc oddać głos wysłij SMSa na numer 71100 o treści WGS.1, koszt SMSa to 1zł + 23% VATu.

 • Olimpiada cyfrowa – interdyscyplinarny konkurs sprawdzający wiedzę oraz kompetencje medialne i cyfrowe młodzieży.

  Olimpiada cyfrowa – interdyscyplinarny konkurs sprawdzający wiedzę oraz kompetencje medialne i cyfrowe młodzieży.

  17 września 2018 r. ruszają zapisy do III Olimpiady Cyfrowej. Fundacja Nowoczesna Polska – główny organizator konkursu – razem z partnerem firmą Samsung, zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do zdobywania nowej wiedzy i sprawdzenia swoich kompetencji medialnych i cyfrowych.

    Olimpiada jest konkursem ogólnopolskim, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej ogłoszone przez MEN na rok szkolny 2018/2019 wskazują rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w siecijako jeden z głównych celów edukacyjnych. Olimpiada Cyfrowa ma na celu zachęcić jej uczestników i uczestniczki do rozwoju kompetencji cyfrowych i medialnych, a także sprawić, by stali się krytycznymi odbiorcami informacji, rozumieli język mediów i w sposób przemyślany tworzyli wizerunek i relacje w sieci.

    Dzięki przygotowaniom do Olimpiady uczestnicy i uczestniczki zaczynają dostrzegać i rozumieć prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów, zdobywają umiejętność wykorzystywania swojej kreatywności, uczą się również, jak tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Zadania III Olimpiady Cyfrowej dotyczyć będą w dużej części motywu przewodniego edycji, który brzmi: Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów.

    Do udziału w Olimpiadzie uczestników  zgłaszają ich nauczyciele, którzy w terminie

  17.09-31.10.2018 r. wypełnią formularz na stronie olimpiadacyfrowa.pl. Nauczyciele mogą zgłaszać całe zespoły klasowe. Zawody I stopnia Olimpiady odbędą się 20 listopada 2018 r. Tego dnia uruchomiony zostanie test on-line, do którego dostęp otrzymają wyłącznie zarejestrowani uczestnicy. Materiały edukacyjne z serwisu edukacjamedialna.edu.pl oraz webinary dla uczniów i nauczycieli, planowane przez Samsung Electronics Polska
  – partnera strategicznego Olimpiady – będą wsparciem w prowadzeniu lekcji
  i przygotowaniu uczniów do startu w konkursie.

  Harmonogram Olimpiady Cyfrowej:

  • I etap – test online (20.11.2018 r.)
  • II etap – realizacja projektów medialnych (07.01-18.02.2019 r.)
  • III etap – zawody finałowe (12-13.04.2019 r.).

  Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz informacje na temat konkursu dostępne
  są na stronie olimpiadacyfrowa.pl.

  Kontakt: olimpiada@nowoczesnapolska.org.pl, tel: 22 465-15-35

  Zapraszamy też do skorzystania z elearningowego szkolenia, które pomaga w rozwinięciu wiedzy i kompetencji medialnych i cyfrowych.

  Olimpiada cyfrowa – interdyscyplinarny konkurs sprawdzający wiedzę oraz kompetencje medialne i cyfrowe młodzieży. - Obrazek 1

 • Warsztaty z robotyki

  Warsztaty z robotyki

    W dniu 12.04.2018 r. odbyły się drugie warsztaty dla klasy IA z robotyki. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem mgr Dawida Stojanowskiego z Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach. 

    Głównym zadaniem dla młodzieży było zbudowanie robota w kategorii SUMO. Młodzież z pasją i dużym zaangażowaniem zbudowała ciekawe roboty które następnie brały udział w konkurencji SUMO. Najlepsze osoby będą reprezentować szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Robotów Lego Mindstorms w WSTI 2018 w Katowicach.

  Warsztaty z robotyki - Obrazek 1

 • WALCZYMY O TYTUŁ MISTRZOWSKI W FINALE ŚLĄSKIEGO TURNIEJU DEBAT

  WALCZYMY O TYTUŁ MISTRZOWSKI W FINALE ŚLĄSKIEGO TURNIEJU DEBAT

  JEDNO  JEST  PEWNE:… MÓWIĄ TO ONI… SKUTECZNIE!!!

      

    Rudzki „Morcinek” ma wiele tradycji, ale z pewnością jedną z nich jest uczestnictwo w turniejach debat oksfordzkich. Ta forma zdobywania wiedzy cieszy się tu wielką popularnością i od wielu lat uczniowie tej szkoły walczą o laury najlepiej debatujących w regionie. Warto przypomnieć, że zarówno drużyny gimnazjalne, jak i licealne mają już na koncie tytuły najlepszych dyskutantów regionu… jednak, czas płynie, uczniowie się zmieniają, a moda na debaty trwa.

    W tym roku szkolnym dla uczniów klas pierwszych, jako jeden z fakultatywnych, zaproponowano moduł debatowy. Grupa chętnych, chcących szkolić się w dziedzinie skutecznego przemawiania, spotyka się, by uczyć się świadomie operować słowem. Skutki zaobserwować można właśnie podczas debat. (niedawno odbyło się słowne starcie
   w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, gdzie nasza drużyna uczniów z atelier sztuki wygrała).
     

    Od kilku miesięcy toczy się Śląski Turniej Debat Oksfordzkich, gdzie także stanęliśmy  w szranki. Po odbyciu szkoleń, przeprowadzeniu próbnych debat, a także nauce mówienia „na czas”, okazało się, że materia debatowa jest szaleńczo „wciągająca”, a praca nad proponowanymi problemami, dawała wiele satysfakcji. Z każdej debaty wracaliśmy zwycięsko!!!! 
   

    Naszą szkołę ( i miasto) reprezentowali: ZOFIA GRACA, EDYTA WORYNA, JEREMI KRAJEWSKI I WOJCIECH PTAŚ. To oni w czwartki DOBROWOLNIE!!!! szkolili się jako eksperci perswazji. Podczas ostatniej naszej słownej bitwy (z reprezentacją LO im. G. Morcinka z Tychów) miejsce Jeremiego, który z powodu choroby był nieobecny przez dłuższy czas, zajął KAMIL GROŃ. ..Nasza „Morcinkowa”  rudzka ekipa znalazła się w finale i 18.kwietnia w Bibliotece Śląskiej walczyć będzie o tytuł najlepszej drużyny tegorocznego turnieju debat.

   

    Po problematyce etapów wcześniejszych, dotyczącej gwary, tożsamości, a także relacji polsko – niemieckich w ramach partnerstwa strategicznego, w finale rozpatrzona zostanie kwestia czerpania z  tradycji industrialnej. Póki co, nasza drużyna pracuje nad linią obrony i strategią, a także musi dokonać argumentacji negacji tej tezy, gdyż, w myśl debat oksfordzkich, nie wiadomo do ostatniej chwili czy będziemy bronić tezy, czy ją obalać. Z drużyną pracuje od początku opiekunka modułu debatowego – polonistka p. Anna Morajko, która w rudzkim „Morcinku” prowadzi zajęcia z edukacji regionalnej.

      Zanim nasi przedstawiciele: Zosia, Edyta, Kamil i Wojtek powalczą o finał, czeka ich jeszcze wiele nauki i zbierania materiałów. Każdą wolną chwilę przeznaczają na pracę zespołową, gdyż.. reprezentowanie szkoły i miasta.. to sprawa poważna. Trzymajcie kciuki, wspierajcie ich uśmiechem i … bądźcie dumni, bo to, jak prezentują się podczas wystąpień, budzi podziw grona ekspertów, a są to pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego, Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Mistrzowie Debat Polski, a zatem… zacne grono. „Morcinek”… do boju!!!!

 • PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 1 HAMILTON MUSICAL 

             XXXIV Święto Teatru za nami. Morcinkowe Święto Teatru to wieloletnia tradycja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Świat się śmieje". Jury, jak i liczna widownia, podczas Festiwalu Teatralnego oceniała z zapartym tchem to, co zobaczyła na morcinkowych deskach teatru. Mieliśmy okazję zobaczyć perełki artystyczne. Trzy dni teatralne - trzy dni kabaretu, musicalu, piosenek, spektakli na długo pozostaną w naszej pamięci. Co roku jesteśmy zaskoczeni i dumni z naszych uczniów.

           Podczas wielkiego finału w MCK niejedni rodzice oglądali na scenie swoje pociechy, jednocześnie wspominając lata szkolne i swój udział w tym wydarzeniu. Zaproszeni goście byli pod niezwykłym wrażeniem talnetów naszych artystów. MORCINKOWI UCZNIOWIE zaprezentowali się po prostu REWELACYJNIE! ZAPRASZAMY ZA ROK:) 

  LISTA NAJLEPSZYCH:

  NAJLEPSZY SPEKTAKL GIMNAZJUM:

  GRAND PRIX HAMILTON 2CG

  1.MIEJSCE SIEDEM ZEGARKÓW JOACHIMA RYBKI 2AG

  WYRÓŻNIENIA: MIŁOŚĆ W RAJTUZACH 2BG I SEN 3AG

   

  NAJLEPSZY SPEKTAKL lICEUM:

  GRAND PRIX MIŁOŚĆ BEZ TYTUŁY 2B

  1. MIEJSCE SEN NOCY ZIELONEJ 2C

  WYRÓŻNIENIE: ROMEK, CZEMUŚ TY JEST ROMEK 2C

   

  GUSTAW - NAGRODA PUBLICZNOŚCI ZA NAJLEPSZY SPEKTAKL 

  ROMEK, CZEMUŚ TY JEST ROMEK 2C

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 2   JURY W NIEPEŁNYM SKŁADZIE:)

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 3  HAMILTON

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 4 FINAŁ MCK

   

  "MIŁOŚĆ W RAJTUZACH" SPEKTAKL 2BG

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 5                             PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 6

  "ZIĘĆ WAWELSKI" KABARET 2AG

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 7                            PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 8

  "SEN" SPEKTAKL 3AG

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 9        

  "DAMĄ BYĆ" PIOSENKA W WYKONANIU PAULINY KRAWCZYK 3AG

        PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 10

  "SIEDEM ZEGARKÓW KOPIDOŁA JOACHIMA RYBKI" SPEKTAKL 2AG

  PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 11     PODSUMOWANIE ŚWIĘTA TEATRU W MORCINKU - FOTORELACJA - Obrazek 12

 • DNI OTWARTE W MORCINKU

  DNI OTWARTE W MORCINKU

  Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

   

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność uczniowska

  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej

  serdecznie zapraszają na Dni Otwarte Morcinka.

   

  W dniach 23 -25 kwietnia w godzinach 12.00 – 15.00 zapraszamy  uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy zechcą zobaczyć jak wygląda „życie w Morcinku”, poznać nauczycieli, nowych kolegów i poczuć wyjątkową atmosferę naszej szkoły.

   

  Osobom, które nas odwiedzą, proponujemy:

  - zwiedzanie szkoły w towarzystwie naszych uczniów,

  - prezentację pełnej oferty zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

  - możliwość indywidulnych konsultacji z doradcą zawodowym.

   

  W dniu 24 kwietnia 2018 dodatkowo od godziny 15.15 zapraszamy do udziału w warsztatach z:

  - robotyki (dla kandydatów do klasy politechnicznej),

  - języka angielskiego oraz z matematyki po angielsku (dla kandydatów do klasy dwujęzycznej),

  - zasad prowadzenia Debat Oksfordzkich.

   

  Atrakcją będą również spektakle Szkolnego Zespołu Teatralnego oraz Klasowych Zespołów Teatralnych.

   

  Serdecznie zachęcamy rodziców do osobistego zapoznania się z ofertą naszej placówki oraz indywidualnych konsultacji z dyrektorami szkoły oraz nauczycielami przedmiotów wiodących, którzy będą do Państwa dyspozycji każdego z wymienionych wcześniej dni do godziny 17.00.

   

 • HARMONOGRAM ŚWIĘTA TEATRU

  HARMONOGRAM ŚWIĘTA TEATRU

   

  ŚWIĘTO TEATRU 2018 - HARMONOGRAM WYSTEPÓW

   

  Data

   

  Godzina

   

  Klasa

  Tytuł spektaklu/nazwa imprezy

  Przybliżony

  czas trwania

   

  19.03.

  PONIEDZIAŁEK

   

  godz.17:00

   

   

  Grupa Morcinkowych Artystów

   

  Uroczysta inauguracja

  (sala gimnastyczna)

   

  17:30

   

   

   

   

  4.04.

  ŚRODA

   

   

  godz. 14:15

   

  godz. 14:30

   

  godz. 14:50

   

  godz. 15:00

   

  godz. 15: 20

   

   

  godz. 15:30

   

   

  godz. 15.45

   

  2ag

   

  2bg

   

  2ag

   

  3ag

   

  2ag

   

   

  3ag

   

   

  2 ag

   

  „Calineczka”  (piosenka)

   

  „Miłość w rajtuzach” (spektakl)

   

  „Zięć Wawelski” (kabaret)

   

  „Sen”  (spektakl)

   

  „Książę  Fredek  na groszku” (kabaret)

   

  „Damą być”

  P. Krawczyk   (piosenka )

   

  „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki” (spektakl)

   

  5min.

   

  15min.

   

  5 min.

   

   15 min.

   

  5min.

   

   

   5min.

   

   

   20 min.

   

   

  5.04.

  CZWARTEK

   

  godz. 14:15

   

   

   godz. 14.20

   

   

  godz. 14.25

   

   

  godz. 14:30

   

   

  godz. 15:00

   

       godz.15.05

   

   

  godz.15:10

   

   

  godz. 15:30

   

   

  godz. 15.35

   

   

   

  godz. 15:40

   

  3bg

   

            

             1 b

   

   

  1 b

   

   

  1a

   

    

            2ag

   

     

             1 b

   

   

              2c

   

   

             3cg

   

   

  1 b

   

   

   

  2b

   

  „O mnie się nie martw”

  B. Szołtysek (piosenka)

   

  „Nogi roztańczone” 
  (M. Meiksner)

   

  „Zagubione serce” 
  (A. Jagielska)

   

  „Squip”  (spektakl)

   

   

  „Bom subtelny” (kabaret)

   

  „Ach, śpij kochanie”

  zespół „Zdesperowane matki”

   

   

      Romek, czemuś ty jest Romek? (spektakl)

   

      „Być kobietą” (piosenka)

  P. Tomkiewicz

   

              „Kabaret”

  (piosenka)W. Rzepka

   

   

   

  „Miłość bez tytułu” (spektakl)

   

    5min.

   

   

  5 min.

                 

   

    5min.

   

                   

   20min.

   

   

   5 min.

   

   

  5 min.

   

   25 min.

   

  5 min.

  5 min.

   

  20 min.

   

   

   

  6.04.

  PIĄTEK

   

   

   

  godz. 14:15

   

   

  godz. 14: 30

   

   

  godz.15:20

   

   

  godz. 15:30

   

   

   

  godz. 15:50

   

   

   

   

   

  2b

   

   

               2cg

   

   

  2ag

   

   

  3ag

   

   

   

  3b

   

   

   

  „Przekleństwo Millhaven”

  W. Józefiok    (piosenka)

   

  „Alexander Hamilton „ (spektakl)

   

   

  „Dama na wieży”  (kabaret)

   

   

  „Sen nocy zielonej”

   

   

   

  W. Kuźniarkiewicz  (piosenka)

   

   

   

  7min.

   

   

         40 min.

   

   

  5min.

   

   

  15min.

   

   

   

  5min.

  10.04.

  WTOREK

  GODZ. 17:00

  Grupa Morcinkowych Artystów

  WIELKI   FINAŁ

  MCK

   
 • INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE

  INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE

     INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 1INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 2                                           INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 3

                      Dnia 19 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się inauguracja XXXIV Morcinkowego Święta Teatru - corocznie obchodzonego u nas święta. W tym roku wstęp zorganizowali uczniowie klasy 1B (Atelier Sztuki) oraz członkowie Amatorskiego Teatru Pierro, pod kierownictwem pani Anny Morajko, wraz z różnymi gośćmi.

                 Głównym hasłem tegorocznej edycji Święta Teatru jest Świat się śmieje i właśnie w takim humorystycznym tonie było utrzymane całe przedstawienie. W dodatku wydarzenie było przesiąknięte klimatem lat 20. i 30. Przyjście ubranym w stylu z tamtego okresu było obowiązkowe! Nie zabrakło piosenek, układów tanecznych oraz komediowych scen, a to wszystko po to, aby na koniec emocje sięgnęły zenitu i wprowadzić zgromadzonych w stan refleksyjny. Wtedy też głos zabrała pani Wiesława Żurek - prekursorka tego wszystkiego. Znalazł się nawet czas na parę podziękowań i wyróżnień.

  INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 4                       INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 5

                Na sam koniec wszystkie polonistki zebrały się na scenie, aby uroczyście otworzyć Święto Teatru 2018! Widzowie jednogłośnie wyrazili swoje bardzo pozytywne opinie o całym przedsięwzięciu. Można uznać, że inauguracja wyszła nad wyraz udanie!INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 6                 INAUGURACJA - ZDJĘCIA I PODSUMOWANIE - Obrazek 7

 • Projekt dedykowany dla osób młodych, w wieku 18-29 lat pt. "Na dobry początek praca w woj. śląskim"

  Projekt dedykowany dla osób młodych, w wieku 18-29 lat pt. "Na dobry początek praca w woj. śląskim"

   

  Już niebawem ruszy rekrutacja do projektu "Na dobry początek praca w woj. śląskim". Udział w projekcie przyczyni się do poprawy sytuacji życiowej osób młodych, poprzez zastosowanie zindywidualizowanych instrumentów i usług aktywizacji zawodo-edukacyjnych.

  Uczestnikami projektu będą osoby młode, w wieku 18-29 lat, niezarejestrowane w urzędzie pracy, zamieszkujące woj. śląskie, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).

  Projekt zakłada objęciem 100 uczestników następującym wsparciem:

  1. Identyfikacja i diagnoza potrzeb w zakresie doskonalenia zawodowego
  2. Szkolenia i kursy
  3. Staże zawodowe (4 miesięczne)
  4. Integracja z Rynkiem Pracy
  • Coaching motywacyjny
  • Poruszanie się po rynku pracy
  • Pośrednictwo pracy
  • Wsparcie psychologiczne

   

  UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY. Uczestnik projektu za udział w szkoleniu/stażu otrzyma stypendium.

   

  Wartość projektu: 1 760 634,00zł

  Wkład Unii Europejskiej: 1 672 602,30

   

  Projekt dedykowany dla osób młodych, w wieku 18-29 lat pt. "Na dobry początek praca w woj. śląskim" - Obrazek 1

  Formularz zgłoszeniowy

 • INAUGURACJA ŚWIĘTA TEATRU 2018

  INAUGURACJA ŚWIĘTA TEATRU 2018

   

   

  Tradycja!! Tradycja!!... 
  to słowa, które znamy z musicalu "Skrzypek na dachu", ale...owa tradycja jest także jedną 
  z najmocniejszych stron w historii naszej szkoły i mając ją na względzie, już po raz XXXIV (warto odnotować, że jesteśmy pod tym względem najstarsi w mieście!!!) uroczyście otwieramy MORCINKOWE ŚWIĘTO TEATRU!!!

  Tegoroczne hasło brzmi:  "ŚWIAT SIĘ SMIEJE''

       Na niezwykłą inaugurację w stylu lat dwudziestych zapraszamy 19.marca 2018 r. o godz. 17.00.

     Cena biletu 4 zł. do kupienia u p. Morajko. Obowiązuje strój nawiązujący do stylizacji z lat dwudziestych. Wczujmy się
  w ten niezwykły klimat kabaretu, sztuki, piosenki i ...tego, co ulotne. Dodatkowo działać będzie kawiarenka, gdzie można zaopatrzyć się w kawę, słodycze i rożne inne dobra, by zabrać je do... kawiarnianej sali, bo gdzie niby, jak nie w klimacie rewiowej kawiarni, miałoby się to wszystko dziać? 
       Nasze szkolne Atelier sztuki (1 B) oraz artyści Amatorskiego Teatru "Pierro" zapraszają w niezwykłą podróż... 
  Biletów już tak niewiele...

       Festiwal teatralny odbędzie się 4-6. kwietnia 2018r. w naszej szkole. Uczniowie zaprezentują się w trzech kategoriach: spektakl, skecz, piosenka kabaretowa. Szczegółowy harmonogram imprezy pojawi się już w tym tygodniu! 

       Na uroczysty finał Święta Teatru zapraszamy 10. kwietnia o godz. 17:00 w MDK w Rudzie Śląskiej.

 • EGZAMINY CAMBRIDGE ENGLISH W NASZEJ SZKOLE

  EGZAMINY CAMBRIDGE ENGLISH W NASZEJ SZKOLE

  Nasz szkoła podpisała współpracę z European Assessment Services będącym autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge Assessment English w Polsce, dzięki czemu uzyskaliśmy statut oficjalnego centrum przygotowawczego egzaminów językowych Cambridge English.

  Dzięki współpracy będzie możliwość zdawania egzaminów Cambridge English FCE, CAE, CPE na terenie naszej szkoły.  Pierwsza sesja egzaminacyjna jest planowana w czerwcu 2018 roku. Wszystkich zainteresowanych podejściem do egzaminu prosimy o kontakt z panią Angeliką Waloszczyk.

 • Koszykówka LO chłopcy

  Koszykówka LO chłopcy

  16 stycznia 2018 r. nasi chłopcy zwyciężyli rozgrywki grupowe w koszykówce i tym samym awansowali do finału, który odbył się 19 stycznia. Zmierzyliśmy się tam z ZSO 1 I ZSO 3. Ostatecznie zajmujemy 2 miejsce w mieście. 

  Gratulujemy !!!

 • Żakinada 2018

  Żakinada 2018

   W dniu 18 stycznia 2018r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna Żakinada. Jest to zwyczaj, który od wielu lat pielęgnują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W tym dniu „władza” w szkole została przekazana na kilka godzin uczniom klas maturalnych.

    Jak co roku, tak i tym razem, maturzyści zaskoczyli swoją pomysłowością i oryginalnością. Każda klasa przywiozła swojego wychowawcę do szkoły w zaskakujący i wyjątkowy sposób.

   Wychowawcy którzy uczestniczyli w naszym wydarzeniu to:

  • Wychowaczyni klasy III A, pani Małgorzata Balceerzak, wjechała na szkolny plac jako królowa Francji.

  • Wychowawczyni klasy III B, pani Katarzyna Kranz, wcieliła się w rolę szefowej cyrku.

  • Wychowawcy klasy III C, panowie Maciej Mąderek oraz Jan Orszulik wystapili w roli piratóww

  Maturzyści, gratulujemy Wam pomysłówi dziękujemy za wyśmienitą zabawę. Zdjęcia można zobaczyć  na facebooku  

  Żakinada 2018 - Obrazek 1

   


  Żakinada 2018 - Obrazek 2


  Żakinada 2018 - Obrazek 3

 • Matematyczna choinka

  Matematyczna choinka

  Uczniowie klasy II b gimnazjum stanęli przed nie lada wyzwaniem, z którym sobie zresztą świetnie poradzili:)

  "Matematyczna choinka"....i oto jaką kreatywną młodzież mamy w Morcinku!

  Brawo dla Julii Hess, Mai Brody, Matesza Pilnego, Sandry Michalik oraz Oli Sośnik!

  Wesołych Świąt !

  BP

  Matematyczna choinka - Obrazek 1  Matematyczna choinka - Obrazek 2  Matematyczna choinka - Obrazek 3  Matematyczna choinka - Obrazek 4

  Matematyczna choinka - Obrazek 5

 • Ogólnopolski Konkurs Geoinformatyczny Politechniki Warszawskiej

  Ogólnopolski Konkurs Geoinformatyczny Politechniki Warszawskiej

    Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej, którego laureaci mogą zdobyć indeks na kierunek studiów Geoinformatyka, który posiada certyfikat Studia z Przyszłością orazLaur Innowacji. W załączniku znajdą Państwo oficjalny list Dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zapraszający do udziału w konkursie.

    Jest on adresowany jest głównie do uczniów zainteresowanych informatyką i jej innowacyjnymi zastosowaniami.
  W ramach przygotowania do konkursu oferujemy bezpłatne wykłady i warsztaty przygotowawcze zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów Państwa szkoły. Partnerem konkursu jest główny dystrybutor aplikacji biznesowych Google Maps w Polsce. W związku z powyższym, głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie tej właśnie nowoczesnej i popularnej technologii.  Więcej szczegółów o Konkursie oraz informacje o zapisach znajdą Państwo na stronie internetowej. 


  Serdecznie zapraszam, 

  Katarzyna Bargieł 
  Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej 
  katarzyna.bargiel@pw.edu.pl 

   

 • TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE - Obrazek 1

 • TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE - Obrazek 1

 • TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 GOŚCIE - Obrazek 1

 • TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017

  TYDZIEŃ NAUK HUMANISTYCZNYCH 2017 - Obrazek 1

Kontakt

 • ZSO nr 2 im. G. Morcinka
  ul. Jankowskiego 22

  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie