MENU

 • 445 uczniów z woj. śląskiego zostało uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów

  445 uczniów z woj. śląskiego zostało uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów

  Centralna uroczystość wręczenia stypendiów Premiera odbyła się 16 października b.r. w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Stypendystów z woj. śląskiego reprezentowało pięciu uczniów, którzy otrzymali stypendia z rąk Pani Premier Beaty Szydło. W listopadzie i w grudniu w naszym województwie odbywają się uroczystości w poszczególnych Delegaturach Kuratorium. Stypendia wręcza Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer oraz Wicekuratorzy Oświaty: Jacek Szczotka i Dariusz Domański. Bardzo się cieszymy, że nasz uczeń Dominik Borys z klasy IIIA jest tegorocznym stypendystą.

  Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Może nim zostać uhonorowany uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

  Serdecznie gratulujemy Stypendystom dotychczasowych osiągnięć i życzymy sukcesów w tym roku szkolnym. (źródło:http://kuratorium.katowice.pl/)

  445 uczniów z woj. śląskiego zostało uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów - Obrazek 1

  Zapraszamy do fotorelacji

   

 • Już w piątek, w ramach Tygodnia Języków Obcych, przedstawienie klasy IIcg pt. "The Grufallo"!!! W rolach głównych: Anna Połap, Kinga Kuberek, Anna Grygar, Julia Szmatłoch, Patryk Kołodziej i Jakub Chrzan. W przedstawieniu wezmą również udział: Laura Niemaszyk, Paulina Wyrwa, Aleksandra Woryna, Emilia Kasperczyk, Faustyna Musialska oraz Kinga Dzwinczyk. Serdecznie zapraszamy!!!

 • TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  W dniach 13-16 listopada w naszej szkole odbędzie się Tydzień Języków Obcych. Oto plan:

   

   

   

  Poniedziałek (13.11)

  1. Ogólnoszkolny konkurs klasowy na najlepsze stroje krajów niemieckojęzycznych (tylko dla klas gimnazjalnych ).
  2. Warsztaty językowe (grupy językowe  A 1 / A2 / A3 – grupy niemieckie – 10.10-11.00)
  3. Gra miejska  11.20 – 12.05
  4. Kącik słodkości w stylu niemieckim  11.00 (I piętro)

  15.30 przesłuchania do Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej – wszystkich chętnych zapraszamy do Sali 109 (prosimy o przyniesienie ze sobą podkładów muzycznych).

  Wtorek  (14.11)

  1. Konkurs kulinarny w stylu francuskim 9.30 – 11.00 (grupy językowe – grupy francuskie – sala 104)
  2. Wykład „Kultura Indii i Nepalu”  9.25 – 11.00 (grupy językowe A3 – grupy angielskie – sala 109)

  Środa  ( 15.11)

  1. Wykład ,, Malta czy Edynburg ? Wspomnienia z obozów językowych” (grupy językowe A1/ A2/ A3 – grupy angielskie -  według planu – sala 109)
  2. Wykład „Motocross moja miłość” – wykład dla klas gimnazjalnych dwujęzycznych (11.20-12.05 – sala 109 )
  3. Kącik słodkości w stylu angielskim 11.00 (I piętro)

  Czwartek (16.11)

  1. Warsztaty plastyczne „Od wschodu do zachodu…” (grupy językowe włoskie, hiszpańskie i rosyjskie – sala 207)
  2. Kącik słodkości w stylu rosyjskim, włoskim i hiszpańskim 11.00 ( I piętro )

  Piątek ( 17.11)

  1. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 10.15 – 13.00 (sala gimnastyczna)
  2. „The Grufallo”  przedstawienie  teatralne klasy 2 cg – 13.00 (sala gimnastyczna)


  Ogólnoszkolny konkurs na najlepszy plakat ilustrujący przysłowie w języku obcym ( prace prosimy składać do 9.11 do pani prof. Małgorzaty Stygienko lub pani prof. Magdaleny Podolskiej)

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

   

 • Biegi przełajowe

  Biegi przełajowe

  13 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE - to największy sukces sportowy od  początku roku szkolnego, jaki wywalczyli chłopcy Naszego Liceum w biegach przełajowych. Chłopcy byli najlepsi w mieście oraz rejonie obejmującym Rudę Śląską i Zabrze. W zawodach wojewódzkich chłopcy zajęli 13 miejsce. Natomiast dziewczyny w zawodach rejonowych zajęły 3 miejsce.

 • SZACHY

  SZACHY

  W Mistrzostwach Rudy Śląskiej w SZACHACH uczniowie ZSO 2 zdobywają 1 miejsce. 

  Kolejny etap rozgrywek (zawody rejonowe odbędą się 7 listopada).

 • TENIS STOŁOWY

  TENIS STOŁOWY

  Dnia 11 oraz 18 października 2017 r. odbyły się zawody tenisa stołowego.

  Wyniki:

  Dziewczyny LO - 1 MIEJSCE

  CHŁOPCY LO - 6 MIEJSCE

 • XXIX Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

  XXIX Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

  XXIX Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe odbyły się 11.09.2017 r.

  WYNIKI:

  Dziewczyny ZSO 2 - 3 MIEJSCE - 837 PKT

  CHŁOPCY ZSO 2 - 2 MIEJSCE - 737 PKT

   

 • Darmowe oprogramowanie Microsoft dla naszych uczniów-procedura

  Darmowe oprogramowanie Microsoft dla naszych uczniów-procedura

  Szanowni Państwo,
   
  Jak co roku uruchamiamy procedurę przyznania dostępu słuchaczom IT Szkoły do zasobów Microsoft Imagine Premium (dawniej Dream Spark). Poniżej, przesyłamy informację na temat procedury uzyskania dostępu do zasobów Imagine Premium. Po uaktywnieniu dostęp będzie ważny do 30 września 2018. Dostęp mogą uzyskać wyłącznie osoby posiadające aktualny status nauczyciela lub ucznia szkół zarejestrowanych w projekcie po spełnieniu poniższych warunków. Prosimy o realizację warunków dostępu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 października 2017 do godz. 23.59. Prosimy o potraktowanie tego terminu jako ostatecznego w kwestii uzyskania dostępu do zasobów na ten rok akademicki.
   
  Procedura uzyskania dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki:
   

  1. Zarejestrowanie szkoły przez nauczyciela informatyki w Programie IT Szkoła (wykaz szkół zarejestrowanych w Programie jest dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/slist
  2. Indywidualna rejestracja w Programie IT Szkoła przez nauczycieli i uczniów. Uwaga: uczniowie w procesie rejestracji są zobowiązani dokonać „przypisania” do grupy/nauczyciela oraz wpisać nazwę szkoły zgodną z wykazem jak w punkcie 1. 
  3. Realizacja przez każdego ucznia, który chce uzyskać dostęp do zasobów, co najmniej sześciu kursów po 1 września 2017 lub posiadanie zrealizowanych minimum 129 kursów od momentu zarejestrowania się w programie (realizacja kursu oznacza wykonanie testu do kursu z wynikiem pozytywnym i uzyskanie prawa do wystawienia certyfikatu za kurs) w terminie do 27 października 2017 (indywidualny wykaz zrealizowanych kursów dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/usr,zrealizowane
  4. Uczniowie wyrażający chęć otrzymania dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium, zobowiązani są do wypełnienia formularza dostępnego na stronie: http://it-szkola.edu.pl/status 

  Uwaga: poprawne wypełnienie formularza (weryfikacja powyższych wymagań) skutkuje informacją ”Wniosek został zarejestrowany.”
  Po nadaniu statusu w tym miejscu pojawią się informacje techniczne o dostępie do zasobów.

  5. W dniach 6-9 listopada według stanu na dzień 27 października 2017 r., zostaną sporządzone listy uczniów, którzy będą spełniali warunki 2 i 3. 

  6. Decyzją Rektora uczniom tym zostanie nadany status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2017/2018.
   
  7. Na podstawie decyzji Rektora uczniowie/studenci Programu IT Szkoła przy użyciu  loginów IT Szkoła uzyskają dostęp do zasobów Microsoft Imagine Premium.
   
  8. Nauczyciel informatyki uzyska dostęp do zasobów Microsoft Imagine Premium na podstawie rejestracji w systemie IT Szkoła i „przypisania” do swojej osoby uczniów, jako koordynator programu, gdy minimum 10-ciu przypisanych do niego uczniów oczekuje na nadanie statusu (spełniają wymagania i potwierdzili to wnioskiem. Lista uczniów oczekujących na nadanie statusu dostępna jest pod adresem: http://it-szkola.edu.pl/status).

 • Nowy certyfikat dla naszych uczniów

  Nowy certyfikat dla naszych uczniów

   

  Zapraszamy do skorzystania z nowego kursu dostępnego na platformie NetAcad. Kurs Programming Essentials in C++ jest przeznaczony dla słuchaczy, którzy wcześniej nie programowali lub którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę z programowania na przykładzie języka C++. 9 rozdziałów materiałów edukacyjnych, 8 quizów, 8 egzaminów cząstkowych, egzamin próbny, egzamin końcowy oraz ponad 100 laboratoriów.

  Kurs adresowany jest w naszej szkole do uczniów klasy II i III z rozszerzeniem informatycznym

 • Wymiana polsko-niemiecka

  Wymiana polsko-niemiecka

  W ubiegłą niedzielę zakończyła się 15 międzyszkolna wymiana polsko-niemiecka (15.09. -24.09.2017). Uczniowie „Morcinka” wraz ze swoimi rówieśnikami z Gesamtschule w Eschweiler uczestniczyli w zajęciach szkolnych i wspólnych wycieczkach – do Aachen, miasta Karola Wielkiego, Ahrweiler, miasteczka znanego z winnic i mieszczącego się tam bunkra rządowego oraz Maastricht w Holandii, gdzie podpisano Traktat o Unii Europejskiej. Dzięki pobytowi w Niemczech zyskaliśmy nowych przyjaciół i poznaliśmy ich rodziny.

  A jak było, zobaczcie sami na zamieszczonych zdjęciach.

  IB-S

  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 1  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 2  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 3

  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 4

  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 5

  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 6  Wymiana polsko-niemiecka - Obrazek 7 

 • Osobliwości Świata Fizyki

  Osobliwości Świata Fizyki

  Dnia 6 września 2017 grupy rozszerzenia z fizyki z klas IIa i IIIa uczestniczyły w programie wykładów zatytułowanych " Osobliwości Świata Fizyki" organizowanych już po raz 33 przez Instytut Fizyki UŚ w Katowicach. Na początkowym wykładzie dr Jerzy Jarosz przeprowadził doświadczenia związane z termodynamiką. Główną rolę odgrywał ciekły azot. Na kolejnych wykładach ukazane nam zostały przydatne techniki związane z reakcjami fizycznymi, które jesteśmy sami zastosować na biwaku. Na koniec
  dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat obecności elektromagnetyzmu w naszej codzienności. Obie grupy bardzo miło wspominają wykłady i nie mogą się doczekać kolejnych, ciekawych wykładów.

  Osobliwości Świata Fizyki - Obrazek 1  Osobliwości Świata Fizyki - Obrazek 2  Osobliwości Świata Fizyki - Obrazek 3


   Daria Balcerzak

 • Spotkanie z kuratorem

  Spotkanie z kuratorem

  W środę 13.09.17 odbyło się w Katowicach spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty p. Urszuli Bauer z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych. Na to spotkanie został zaproszony nasz uczeń Dominik Borys, który w ubiegłym roku szkolnym został laureatem Olimpiady Fizycznej - jako jedyny z naszego województwa.

  Jeszcze raz  składamy Dominikowi szczere gratulacje i życzymy sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

  BG

  Spotkanie z kuratorem - Obrazek 1

 • Rajd Morcinka

  Rajd Morcinka

  12 września wielkie wydarzenie w Morcinku. Oj, będzie sie działo! Wszystkie klasy Morcinka razem z nauczycielami wyjeżdzają na jednodniowe spotkanie integracyjne.

   

   

   

   

  RAJD MORCINKA 12 WRZEŚNIA 2017

  8.00 WYJAZD - 9.30 PRZYJAZD DO USTRONIA POLANY

  9.50 – 10.20 POWITANIE, ODPRAWA

  10.20 ROZPOCZĘCIE DZIAŁAŃ W GRUPACH

  I. OPCJA CAŁODNIOWA (wybierasz tylko jedną z propozycji)

  • WYCIECZKA PIESZA NA RÓWNICĘ PRZEZ ZAKRZOSEK I ORŁOWĄ

  • WYCIECZKA PIESZA NA CZANTORIĘ I SOSZÓW

  • WYCIECZKA PIESZO- AUTOKAROWA DO WISŁY (ZWIEDZANIE PAŁACU PREZYDENCKIEGO, GRUPA DO 23 OSÓB)

  • WYCIECZKA PIESZO- AUTOKAROWA DO WISŁY MALINKI- ZWIEDZANIE SKOCZNI- ZEJSCIE PIESZE DO WISŁY OSADY

  • RAJD ROWEROWY

  • WJAZD NA CZANTORIĘ

  - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

  - WARSZTATY PLASTYCZNE

  - LEŻAKOWY KLUB GITAROWY

  II. OPCJA MIESZANA

  ZAJĘCIA DO WYBORU (wybierasz jedną z propozycji 1-3 oraz jedną z propozycji A-F)

  10.20 – 11.20  1. ZUMBA  /2. ROZGRZEWKA NA ORLIKU/3. ZAJĘCIA PLASTYCZNE

  11.30 – 14.15   ZAJĘCIA SPORTOWE

  A. TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH NA ORLIKU (UCZESTNIK DRUŻYNY/KIBIC)

  B.NORDIC WALKING I SIŁOWNIA NA SWIEŻYM POWIETRZU

                              ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

  C. „WOLNA SCENA” (UCZESTNIK/WIDZ)        D. TEATR RUCHU

   WARSZTATY       E. KORONCZARSKI         F. KURS MŁODEGO JUHASA:)

  G. SPACER EKOLOGICZNY PO LESIE Z WYKŁADEM LEŚNIKA

  14.30- 15.15  POSIŁEK

  15.15- 16.00 PODSUMOWANIE NA POLANIE 

  16.30- 18.00 POWRÓT

   

 • XXIX Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

  XXIX Lekkoatletyczne Igrzyska Sportowe

  Wszystkich chętnych do reprezentowania naszej szkoły w XXIX Lekkoatletycznych Igrzyskach Sportowych, które odbędą się 11 września 2017 r. zapraszamy do zapisywania się u nauczycieli wf w gabinecie wychowania fizycznego.

 • Fitness

  Fitness

  UWAGA!!!

  Od poniedziałku 11 września serdecznie zapraszam: uczennice, mamy, ciocie i znajome na zajęcia fitness do sali gimnastycznej o godzinie 18:00.

  z sportowym pozdrowieniem

  Mariola Mańka-Sgodzaj

 • Strategia rozwoju miasta

  Wiosną 2017 r. rozpoczęły się prace nad aktualizacją strategii. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tej informacji.

  Jednym z etapów aktualizacji strategii są badania ankietowe dotyczące jakości życia w mieście. Można je wypełniać do 30 września 2017 r.:

  Ankieta dla przedsiębiorców

  Ankieta dla uczniów/studentów

  Ankieta dla mieszkańców

 • PODRĘCZNIKI I PROGRAMY NAUCZANIA

   

  Zapraszamy do zapoznania się z listą podręczników i programów nauczania na rok szkolny 2017/2018

 • Najlepsi!

  Najlepsi!

  Z dumą przedstawiamy wyniki egzaminu gimnazjalnego! Jest się czym pochwalić!

  WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

  Najlepsi! - Obrazek 1

  Oznaczenia:

  GHH - część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

  GHP - część humanistyczna z zakresu języka polskiego

  GMP - część matematyczno - przyrodnicza z zakresu przedmiotów przyrodniczych

  GMM - część matematyczno - przyrodnicza z zakresu matematyki

  GJAP - część z języka angielskiego  na poziomie podstawowym

  GJAR - część z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

  GJNP - część z języka niemieckiego na poziomie podstawowym

  GJNR - część z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym

  GRATULACJE!!!

   

   

 • Zakończenie klas trzecich gimnazjum

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum

  22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum. Po trzech latach....były przemowy, radość i łzy wzruszenia.
  Absolwentom Gimnazjum nr 12 życzymy właściwych wyborów szkół, powodzenia oraz udanych wakacji.

   

   

   

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 1 Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 2

   Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 3

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 4

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 5

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 6 Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 7

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 8 Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 9

   

  Zakończenie klas trzecich gimnazjum - Obrazek 10

   

   

Kontakt

 • ZSO nr 2 im. G. Morcinka
  ul. Jankowskiego 22

  41-710 Ruda Śląska
  e-mail: sekretariat@lo2morcinekrudasl.pl
 • 32 242 01 25,

Morcinek w obiektywie