ZJAZD 90-LECIA

    • Mikołajkowe zajęcia fitness -7.12.2020

      Mikołajkowe zajęcia fitness -7.12.2020

      Serdecznie zapraszam na zajęcia fitness w warunkach domowych w dniu jutrzejszym od godz.18.50 zapraszam do wejścia i o 19.00 startujemy.

      Planuję 60min ćwiczeń, nie będzie nic trudnego, obiecuję.

      Wystarczy skopiować link: meet.google.com/rds-onnt-vjs  do spotkania, zrobić troszeczkę miejsca w pokoju, ubrać wygodny strój, przygotować wodę do picia i troszeczkę chęci.

      Serdecznie pozdrawiam i czekam na Was Mariola Mańka-Sgodzaj

    • M jak matematyka

      M jak matematyka

      Witajcie drodzy maturzyści!

      Poniewaz dalej kształcimy się w systemie zdalnym, chcieliśmy zaproponować Wam wspólne przygotowywanie się do majowej matury w systemie online. Co tydzień będziemy umieszczać mały zestaw zadań maturalnych, do którego rozwiązania zachęcamy Was wszystkich. Po tygodniu umieścimy na stronie kolejny zestaw zadań razem z  odpowiedziami do zestawu poprzedniego. Poniżej link do pierwszego zestawu.

    • Obronili polskość Śląska i to zdecydowanie!

      Obronili polskość Śląska i to zdecydowanie!

      W naszej szkole odbyła się dziś trzecia już debata w „CHARYTATYWNYM  MORCINKOWYM  TURNIEJU  DEBATOWYM.”
       

             Dzisiejszą dysputę z całą pewnością można nazwać udanym debiutem uczniów klas pierwszych.
       Po tym, jak wysłuchali starć drugoklasistów, biorących udział w turnieju, nowicjusze weszli do gry.
       Temat, z którym musieli się zmierzyć, dotyczył ujęcia roli Górnego Śląska i jego miejsca w polskiej historii.
          Od pierwszych mówców obu drużyn już było wiadomo, że wzięli sobie do serca wskazówki i porady udzielane przez ekspertów po każdym słownym starciu w w./w. turnieju. Bogata linia argumentacyjna, ciekawe pomysły na ujęcie czasu (przy tak trudnym temacie!), a także morze środków perswazyjnych – to tylko niektóre składowe dzisiejszego bardzo udanego spotkania.

        Eksperci zgodnie podkreślili wysoki poziom debaty, a także widoczne solidne przygotowanie obu drużyn.
      Padło wreszcie ad vocem  i to zarówno ze strony propozycji, jak i opozycji. Niedociągnięcia i słabsze strony zostały zauważone po to, by oba zespoły słownego pojedynku mogły nad sobą pracować, gdyż oceniający zgodnie orzekli, iż obie grupy dobrze  rokują i mają ogromny potencjał na zaistnienie w debatowym światku.
         Do eksperckiego grona dołączyła dziś Kinga Kandziora (nasza debatująca absolwentka) i to ona wraz
       z Nikolą Czaplą, Sandrą Powałą i Kamilem Groniem wydali werdykt, który…. wywrócił naszą rankingową tablicę do góry nogami! Tego nikt się nie spodziewał.

        Wynikiem 307 punktów łącznych (297 małych punktów turniejowych) drużyna klasy 1bn „Czterej pancerni bez psa” wygrała dzisiaj z „LaZamotos” – dyskutantami z klasy 1 cn, którzy zgromadzili punktów 261.
      Imponujący efekt ekipy 1bn podpił dodatkowo Stanisław Kondera, który, zdobywając tytuł Najlepszego Mówcy, dorzucił swoim graczom dziesięć dodatkowych punktów. „Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, ale jest ono dla całej drużyny i wszystkim się należy” – powiedział Stanisław Kondera, podsumowując pracę swojej grupy.
          Przeciwnicy podziękowali sobie za dyskusję i emocje powolutku zaczęły opadać, ale tylko do środy ta zniżka, gdyż  już 2. grudnia ostatnie starcie, które wskaże to, kto i o jakie miejsce zawalczy w półfinale
       i finale.

        Dziś, pomimo starań opozycji, bezapelacyjnie stwierdzono, że Górny Śląsk wyróżnia się pozytywnie na tle polskiej historii. Niezdecydowanym rozwiano wszelkie wątpliwości. „Pancerni” (pomimo braku psa) wygrali dziś w pięknym stylu!

       Dziękuję obu drużynom za piękną debatę, ogrom pracy i dołożenie wszelkich starań, by wyszło właśnie tak, jak mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć. No a teraz  ranking  punktowy   - stan na 30. listopada.

      RANKING  DRUŻYNOWY   / 30. 11

      1. „CZTEREJ PANCERNI BEZ PSA” (1bn) 297 p.
      2. „ŚCIŚLI  HUMANIŚCI”   (2a, 2b)             284 p.
      3. „P(OM)MIDOR” (2a, 2d)                           273 p.
      4. „ERUDYTKI” (2bn)                                  269 p.
      5. „LAZAMOTOS” (1cn)                               261 p.
      6. „UCZNIOWIE  HIPOKRATESA”  (2cn)   234 p.

       

      NOMINACJE  DO  TYTUŁU „NAJLEPSZY  MÓWCA  TURNIEJU”

      Aleksandra Masson (2bn)

      Sandra Malikowska (2b) 

      Stanisław Kondera (1bn)

       

       Pragnę także przypomnieć, że podana została już teza półfinałowa, a jej termin, po zmianie, ustalony został na 7. grudnia!
       

       Już wkrótce poinformuję Was o zasadach uczestnictwa w półfinale i finale. Dziękuję Wam za zaangażowanie i propagowanie naszego hasła, że mówienie – jest dobrem.

             

      Z debatanckim pozdrowieniem
                                                                  Anna Morajko - Fornal

    • Uczniowie pacjentom z COVID - 19

      Uczniowie pacjentom z COVID - 19

      „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

      (Papież Franciszek).

      „Uczniowie pacjentom z COVID - 19”

       to akcja zainicjowana przez Zespół Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej.

      My podjęliśmy wyzwanie i postanowiliśmy kontynuować akcję.

      W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce, działalność każdego szpitala stanowi olbrzymie wyzwanie. W tym szczególnym czasie, każda – nawet najdrobniejsza pomoc – jest na wagę zdrowia i życia ludzkiego. My – jako społeczność szkolna także możemy wspomóc nasz  Miejski Szpital w Rudzie Śląskiej organizując zbiórkę artykułów niezbędnych do jego funkcjonowania.           Potrzebne są:

      małe wody mineralne 0,5 l.,

      jednorazowe kubki do picia,

      podkłady higieniczne,

      pampersy dla dorosłych rozmiar 3,

      oliwki i kremy do pielęgnacji, chusteczki higieniczne,

      chusteczki nawilżające,

      ręczniki papierowe,

      papier toaletowy,

      koszulki bawełniane rozmiar L, XL, XXL,

      środki czystości (mydła w płynie, żele do czyszczenia toalet, płyny do mycia podłóg).

      Artykuły można przynosić do biblioteki szkolnej od poniedziałku do piątku  od godz.9.00 do 13.00 lub do sekretariatu. Akcja trwa do 6 grudnia. Nie patrz na innych, czyń, co do Ciebie należy i przyłącz się do akcji.

        BĄDŹMY SOLIDARNI !

    • CHARYTATYWNY MORCINKOWY TURNIEJ DEBATOWY

      CHARYTATYWNY MORCINKOWY TURNIEJ DEBATOWY

        „Ruda Śląska dba o swoich bohaterów i pamięta o nich.” Czy tak jest? Czy dbałość to cecha, którą przypisać można rudzianom? Czy bohater  to ktoś, kto żył koniecznie dawno temu? Dziesiątki ważnych pytań , czyli drugi dzień „Charytatywnego Morcinkowego Turnieju Debat Oksfordzkich”.

         Dziś w debatowe szranki stanęły drużyny „Uczniów Hipokratesa”  (2cn) oraz „Ściśli Humaniści” (2a i 2b). W skład drużyny  propozycji wchodzili: Dawid Doza, Marta Kierzek, Zofia Gut i Julia Gajdzik, zaś  pod szyldem „Ścisłych Humanistów”  tezę obalali: Mateusz Piszczałka (2b), Sandra Malikowska (2b), Łukasz Borówka (2a) oraz Kinga Kuberek (2a).


        Sędziowie (przywitaliśmy w rolę eksperta naszego absolwenta Mateusza Zawiszę) podkreślili dobre przygotowanie obu drużyn, jednak wygrana  dzisiejszego starcia była zdecydowanie  i mocno po stronie  opozycji. Wynik 284: 234  już nie zostawiał złudzeń, co do wygranej, a jednak do puli punktów „Ścisłych Humanistów” wpadła jeszcze dodatkowa dziesiątka za zasługi dla Sandry Malikowskiej, która zdobyła tytuł „Mówczyni  debaty” i tym sposobem, opozycja wygrała 294:234!!!

         Dzisiejsi zwycięzcy są na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ranking drużyn!  W  imieniu wszystkich  mogę stwierdzić, że dobrze, iż udało nam się pokonać problemy techniczne (pozdrowienia dla Pani Marszałek!:) i debata przebiegła bez zakłóceń.

         Kolejny raz eksperci  dali wiele rad dyskutującym i wskazywali strategiczne rozwiązania. Czy dzisiejsza grupa „Ścisłych Humanistów” z nich skorzysta? Będziemy mogli to chyba  zobaczyć, gdyż ilość  zdobytych punktów raczej na to wskazuje.

        Jeszcze na koniec wrócę do drużyny, która dziś przegrała. Została pochwalona za to, że była wzorcowo oznakowana i zauważono  u nich wielki  postęp umiejętności dyskusyjnych (debiutowali  w ubiegłym roku) Zofia Gut, w pięknym stylu  żegnając się już na pewno z turniejowym podium, stwierdziła, cyt.

      „Moja drużyna wykonała kawał dobrej roboty. Poświęciliśmy się temu zadaniu całym sercem i liczę, że następnym razem pójdzie nam lepiej. Nabierzemy doświadczenia i na  kolejnym turnieju  możemy zrobić niespodziankę.”
          
       

          Następna debata już w poniedziałek (30.11).
       

      RANKING  DRUŻYNOWY   stan na 26.11.2020

      1. „ŚCIŚLI  HUMANIŚCI”  284p.
      2. „P(OM)MIDOR” 273p.
      3. „ERUDYTKI” 269p.
      4. „UCZNIOWIE  HIPOKRATESA” 234 p.

      NOMINACJE  DO  TYTUŁU „NAJLEPSZY  MÓWCA  TURNIEJU”

      Aleksandra Masson (2bn)

      Sandra Malikowska (2b)   

      Pozdrawiam! Przyszłym debatantom życzę pracowitego weekendu.
                                                

       
                                                                                     Paweł Grzywaczewski

    • CHARYTATYWNY MORCINKOWY TURNIEJ DEBATOWY

      CHARYTATYWNY MORCINKOWY TURNIEJ DEBATOWY

      DEBATA.     RUNDA 1.
       

      „ Nie przeniosą nam stolicy do Krakowa”, czyli kilka słów o wyniku pierwszego starcia debatowego na linie naszej szkoły!”
       

        Dzisiaj swoją inaugurację miał „Charytatywny Morcinkowy Turniej Debat  Oksfordzkich”  Teza dzisiejszego starcia, głosiła, że „To Kraków powinien być stolicą Polski”.
       

        Propozycją była drużyna „P(om)midor” w składzie Dominik Białecki, Romuald Smołka, Jakub Chrzan oraz Karol Jaszczyński. Naprzeciw  nich stanęła drużyna „Erudytek” w składzie Aleksandra Masson, Julia Kodyra, Dominika Redlaff i Małgorzata Jarczewska.
       

        Debatanci konstruowali argumenty na różnych płaszczyznach; takich,  jak kulturowa, historyczna czy polityczna. Szukali odniesień do przeszłości, jak i trafnie wskazywali dzisiejsze atuty Krakowa.  Wszystkie ich zabiegi oratorskie miały na celu przekonanie do obranego punktu widzenia słuszności (bądź nie) tezy.
       

        Eksperci, którymi są doświadczeni  wielokrotni laureaci Śląskiego Turnieju Debat
      - absolwenci rudzkiego „Morcinka”, czyli Nikola Czapla, Sandra Powała, Wojtek Ptaś oraz Kamil Groń, w aptekarski sposób przyznając tzw. „małe punkty”, zadecydowali, że wygrała drużyna opozycji. Zwycięstwo określone zostało werdyktem 279 : 273.
       

        Szalę zwycięstwa przechyliła  na korzyść „Erudytek”  Aleksandra Masson, która została najlepszą mówczynią debaty. Sama o sobie skromnie mówi, że nie spodziewała się tego wyróżnienia, a podczas dzisiejszego sporu nie skupiała się na niczym innym niż na argumentach oponentów i wspomaganiu swoich koleżanek z drużyny.
       

        Wnioskiem podsumowującym dzisiejszy dzień, mogą być słowa Romka Smołki, czyli naszego Przewodniczącego Szkoły, który uważa, że, cyt. „ Sztuka mówienia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu i powinna być nauczana w szkołach. Cieszę się, że w szkole, do której uczęszczam,  jest możliwość nauki i szlifowania tej umiejętności”

                                                                                                                     Paweł  Grzywaczewski

    • CHARYTATYWNY MORCINKOWY TURNIEJ DEBATOWY

      CHARYTATYWNY   MORCINKOWY TURNIEJ DEBATOWY

      3,2,1….zaczynamy           

      Wyjątkowa  społeczności  rudzkiego „Morcinka” – zaczynamy! Rusza nasza kolejna akcja pomocy.
      Tym razem w sieci, ale..owa sieć niech wyławia zarówno talenty, jak i ludzkie odruchy dobra.

      Zaprosiłam Was do turnieju debatowego, pod hasłem „… bo mówienie jest dobrem”.
      Niech tym razem, przy okazji naszych słownych potyczek, tworzy się łańcuch pomocy, dzięki któremu, przy blasku wigilijnych świec, powiemy sobie w duchu „ Pomogłam”, „Pomogłem”, „Nie zostałem obojętny”.

       O szlachetnym wymiarze naszego turnieju, już jutro, dziś dodam tylko, że pomagamy Beacie. Kim jest Beata? Wkrótce wszystko wyjaśnię. Jak będziemy Ją wspierać? Napiszę.
       

      Dziś słowo o turnieju.  W szranki stanęło osiem drużyn (dziękuję!), które zostały przeszkolone, wyćwiczone, powiadomione o zasadach debaty online, gdyż ta forma właśnie będzie nam towarzyszyć.

      Turniej rusza 24.11., a o wynikach poszczególnych słownych starć, będziemy Was systematycznie informować. Co trzeba wiedzieć?

      Ano to, że być może jest trudniej, że być może inaczej, że z pewnością dalej od siebie, ale  
      w naszej szkole wszystko jest możliwe, nawet  dyskusja na linie!!!!! J
        

      Kochani, dziękuję, że jesteście!! Dyrekcja i całe Grono Pedagogiczne  - wszyscy jesteśmy
       z Was dumni.  

      Życzymy Wam dobrych dyskusji, wspaniałych doświadczeń i pięknych słownych starć. Oceniać Was będzie Grono Ekspertów, które po aptekarsku ważyć będzie wasze słowa.

      Trzymam kciuki, będę miała zaszczyt marszałkować Waszym pojedynkom,
       a zatem… zaczynamy. Pamiętajcie – mówienie jest … dobrem.

                                                                       Ania  Morajko - Fornal

    • NASZA SZKOŁA PARTNEREM BRITISH COUNCIL

      NASZA SZKOŁA PARTNEREM BRITISH COUNCIL

      Nasza szkoła jest partnerem fundacji British Council i należy do Partnerskiego Programu British Council dla instytucji Addvantage: Member of The British Council Addvantage Partnership Programme, a tym samym posiada prawo rejestrowania kandydatów na egzaminy Cambridge English Language Assessment (FCE, CAE, CPE,etc.). Uczniowie naszej szkoły co roku z sukcesem przystępują do egzaminu FCE.

    • W "Morcinku" też wybrzmi dziś hymn dla niepodległej.

      W "Morcinku" też wybrzmi dziś hymn dla niepodległej.

      Uczymy wartości, kultywujemy tradycje, po prostu… pamiętamy.
       

            Szkoła, jak to szkoła, jest po to, by uczyć. W każdej placówce edukacyjnej znajduje się Grono, które chce swych młodych adeptów mądrości, przeprowadzić bezboleśnie i skutecznie przez drogę nauki. Tak jest i u nas – w starym rudzkim liceum, potocznie zwanym „Morcinkiem”.

       

         W kalendarz szkolnych zdarzeń wpisane są jednak takie daty, które zostają zapamiętane szczególnie. Jest ich u nas wiele, bo od tradycyjnych studniówek, rajdów, wycieczek, spotkań opłatkowych, koncertów, przeglądów, zawodów…. aż po udział w wielkich akcjach, mających upamiętniać to, co wyjątkowe.


            Ci wszyscy, którzy w swej codzienności, rozmawiają z młodymi ludźmi, wiedzą, że dyskusje na temat patriotyzmu i historii – do łatwych nie należą. Nie należą, bo ani ta nasza historia łatwa, ani czasy spokojne, ani okoliczności do zwyczajnych nie należą także. Długo zastanawialiśmy się nad tym, co będzie w tym roku… Jak, w tej rzeczywistości, uczcić święto, które przecież wszyscy chcemy szczególnie zaznaczyć?

       

            Może warto przekazać Uczniom klas pierwszych, że poznawanie tradycji, historii, w tym historii regionu, to ważny filar naszej edukacji. Każdego roku, w jakiś wyjątkowy sposób, zaznaczamy w kalendarzu szkolnego życia, obchody Święta Niepodległości. Był rok, gdy klasy gimnazjalne tańczyły poloneza na nowobytomskim rynku; że przygotowaliśmy widowisko taneczne „A to Polska właśnie”; na szkolnym boisku ustawialiśmy, tzw. ”żywą flagę”; do zgłębienia wiedzy zawsze zaprasza gazetka tematyczna, przypominająca wielkie postacie walk o niepodległość.

       

           Były lata, gdy ,nasi uczniowie poruszali kwestie powstań śląskich w Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku; były wystawy prac plastycznych, zdjęć, instalacji. Były turnieje debat oksfordzkich poświęcone zagadnieniom patriotycznym.

       

      Były konkursy literackie, recytatorskie, wokalne, a wszędzie słychać było ton przeszłości, dumy narodowej i pamięci. Były lata poznawania kultury różnych polskich regionów; odwiedzali nas wybitni goście, którzy słowo Polska ukazywali na wiele różnych i zawsze pięknych sposobów. Spotykaliśmy się ze świadkami historii, pamiętającymi czasy, gdy niepodległość była marzeniem.

       

             Od kilku lat, co roku, przygotowujemy wielkie widowisko, które wystawiane jest dla uczniów naszej szkoły, dla uczniów innych rudzkich placówek, dla młodzieży w Katowicach, dla odbiorców, którzy w domach kultury, w szkołach, kościołach, gromadzą się po to, by przypomnieć sobie chwile ważne w budowaniu tożsamości.
      W ubiegłym roku, jako efekt innowacji pedagogicznej, wystawiliśmy spektakl
      „To tu rodziła się Polska”. Widowisko to zostało odebrane przez ponad tysiąc pięćset osób i zebrało wyjątkowe recenzje.


          A dziś? Co dziś możemy zrobić? W dobie zdalnego nauczania, izolacji, kwarantanny i czasu tak trudnego dla całego świata, jest coś, co czynimy. Na chwilę zdejmujemy maseczki, stajemy do hymnu i to jest ta wyjątkowa chwila – tajemniczy łańcuch pokoleń. Chwila dla.. Niepodległej.

       

    • Wszystkich Świętych

      Wszystkich Świętych

      „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci…”Wisława Szymborska

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć nauczycielom, wychowawcom oraz pozostałym pracownikom naszej szkoły podziękowania za codzienny trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

      Życzę Państwu zrealizowania planów i spełnienia marzeń. Składam również życzenia zdrowia, pomyślności, dalszych sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

      Dyrektor

      II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej

    • UBEZPIECZENIE

      Drodzy Rodzice,

      Miło nam poinformować, że w trosce o najmłodszych członków Państwa rodzin, przeprowadziliśmy badanie rynku pod kątem najkorzystniejszych rozwiązań w zakresie ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla Dzieci. Biorąc pod uwagę zakres ubezpieczenia, warunki świadczonej ochrony, wysokości sum ubezpieczenia oraz atrakcyjność składek (składki roczne), najlepszą ofertę przedstawiło Towarzystwo Ubezpieczeń COMPENSA S.A.

      Zachęcamy do skorzystania z ubezpieczenia dedykowanego Rodzicom uczniów II LO!

       

      GŁÓWNE CECHY PROGRAMU:
       

      1. Możliwość wyboru jednego z pięciu wariantów ubezpieczenia różniących się poziomem sum ubezpieczenia oraz wysokością rocznych składek.
      2. Każdy z wariantów od 1 do 5 można wybrać zawierając ubezpieczenie podczas wizyty w szkole, dokonując płatności w gotówce.
      3. Wariant od 2 do 5 można wybrać zawierając ubezpieczenie on-line bez konieczności wizyty w szkole, dokonując płatności przez Internet.
      4. Ubezpieczyć można maksymalnie piątkę dzieci.
      5. Ochrona ubezpieczeniowa dotyczy zarówno pobytu dziecka w placówce oświatowej, a także poza nią (w życiu prywatnym) – 365 dni w roku, 24h/dobę, na terenie całego Świata (z wyłączeniem ograniczeń terytorialnych do RP dla niektórych klauzul – np. zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów rehabilitacji),
      6. Bardzo szeroki zakres ochrony, w tym między innymi: trwały uszczerbek na zdrowiu (złamania, skręcenia, pęknięcia, itd.), pobyt w szpitalu w wyniku choroby i NW, poważne zachorowania, zwrot poniesionych kosztów leczenia, rehabilitacji i korepetycji po NW,
        ugryzienie kleszcza (zdiagnozowana borelioza).
      7. Jednorazowa składka ROCZNA.
      8. Ochrona ubezpieczeniowa na okres 01.09.2020r. – 31.02021r.
      9. Aby ubezpieczyć dziecko należy zawrzeć ubezpieczenie oraz opłacić składkę najpóźniej do 25.09.2020r.
         
      • Ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki powstałe podczas uprawiania sportu (w tym: karate, judo, capoeira, jujitsu, takewondo, zapasy, kendo, kung-fu, tai chi, aikido, kursów samoobrony, signum polonicum, rekonstrukcji walk, bitew historycznych) w ramach SKS, UKS i w pozaszkolnych klubach sportowych pod warunkiem, że nie jest to zarobkowe uprawianie sportu.
         

      JAK PRZYSTĄPIĆ ?
      (w załączeniu znajduje się instrukcja krok po kroku)

       

      • Wejdź na stronę internetową https://szkola.compensa.pl/
      • Wprowadź hasło do oferty on-line (do wyboru warianty 2, 3, 4 lub 5): 174736
      • Wypełnij dane swoje jako płatnika i dane dziecka/dzieci, które chcesz ubezpieczyć
      • Opłać składkę roczną online, zgodnie z preferowaną opcją
        płatności (bez dodatkowych opłat)

      Na wskazany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia
      wraz z certyfikatem ubezpieczenia.

      PYTANIA?

      W razie pytań zapraszamy do kontaktu z brokerem pod adresem mailowym
      pslota@equinum.pl bądź telefonicznie:

      Piotr Słota, tel. 511 266 265.

       

    • Uczniowie Morcinka na medal!

      Uczniowie Morcinka na medal!

      Uczniowie Morcinka na medal! W dniach 21-23 sierpnia w Zgierzu, w województwie łódzkim, odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie - reprezentanci klubu łuczniczego "Grot" z Rudy Śląskiej.

      Największym sukcesem mogą poszczycić się chłopcy: Maciej Sitek z kl. Ia , oraz Jakub Sroka z kl. Ib, którzy wraz z jeszcze dwoma klubowymi kolegami wywalczyli brązowy medal w konkurencji drużynowej! Bardzo dobry start zaliczyła również Natalia Lepa, uczennica kl. I b, która jako jedyna z klubu w konkurencji indywidualnej awansowała do najlepszej szesnastki, a ostatecznie zajęła wysokie 10-te miejsce w końcowej klasyfikacji.

      Chłopcy indywidualnie uplasowali się na: Maciej Sitek na 22-im miejscu, a Jakub Sroka na 23-im. Przed naszymi łucznikami czas wytężonej pracy treningowej, bo już 5-6 grudnia 2020 r. czeka ich start w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w Wilkowicach.

    • Organizacja zajęćw II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej wdniu 1 września 2020r.

      Organizacja zajęćw II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej wdniu 1 września 2020r.
    • Procedura pobytu w II LO w Rudzie Śląskiej

      Procedura pobytu  w II LO w Rudzie Śląskiej
    • Organizacja zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS

      Organizacja zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS
    • Aplikacja ProteGO Safe - wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      Wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

      ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

      Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 

      Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

       

      Z wyrazami szacunkuDariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej

    • Klasa Dwujęzyczna

      Klasa Dwujęzyczna
    • REKRUTACJA 2020/2021

      REKRUTACJA 2020/2021

      Drodzy Kandydaci i Rodzice!

      Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną.

      Na dzień dzisiejszy nie są znane jeszcze nowe terminy składania wniosków i zaświadczeń

      o osiągnięciach. MEN poda je najprawdopodobniej po 13 maja.

      Dla kandydatów na stronie

      www.slaskie.edu.com.pl

      znajduje się oferta szkół. Nie ma jeszcze zakładki: załóż konto/zaloguj

                                  Zainteresowanych kandydatów i rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne on-line:

       

      14 maja (czwartek) godzina 17.00

      Dołącz za pomocą Google Meet meet.google.com/unc-radb-ncr

       

      18 maja (poniedziałek) godzina 17.00

      Dołącz, korzystając z Google Meet meet.google.com/ptd-vqod-gan

       

      19 maja (wtorek) godzina 17.00

      Dołącz za pomocą Google Meet meet.google.com/ipr-zgpr-htx

       

      Prosimy wybrać dogodny dla Państwa termin!

    strona:

    Kontakt

    • II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej
      ul. Jankowskiego 22
    • 32 242 01 25,

    Morcinek w obiektywie

    Mapa

    Kontakt ePUAP

    ePUAP: Elektroniczna skrzynka podawcza – ePUAP: (Identyfikator w ePUAP)
    IILOMorcinek